Ana Sayfa Antalya'yı Gezelim Köprülü Kanyon’da Nerede Kalınır?

Köprülü Kanyon’da Nerede Kalınır?

2290
0
Paylaş

Eko Family Park

Bundan 3 sene önce, düzenlediğim çocuk kamplarına, yaz döneminde de devam etmeye karar verdim. Nerede yapsam diye düşünürken, aklıma Köprülü Kanyon geldi ve bir işletme arayışına girdim. Sorduğum herkesten, işletmeler ve çalışanlar hakkında çok olumsuz şeyler duyuyordum. Bu fikrimden tam vazgeçmek üzereyken, bir arkadaşım Eko Motel’in sahibi ile tanıştırdı beni. Hemen ertesi gün işletmeyi görmeye gittim. Açıkçası giderken çok büyük beklentilerim yoktu. Gittiğimde şok oldum, çünkü birisi hayalimde canlandırdığım yeri görmüş ve alıp oraya yapmış gibiydi. Nehrin kenarında, ağaçların içinde bir kamp alanı… Üst kısımda restoran, kaynak suyuyla dolan bir yüzme havuzu, macera parkı, survivor parkuru, çocuklarla birlikte balık tutmamız için kocaman bir alabalık havuzu, birbirinden şık ve konforlu bungalowlar, içinde şömine olan taş odalar, özenle döşenmiş kapalı bir restoran, toplantı odası ve yemyeşil bir bahçesi vardı. Duyduklarımdan sonra çekinsem de mekana bayıldığım için, iki hafta sonra orada ilk etkinliğimi yaptım ve harika geçti. Katılan herkes çok memnun kaldı. Üç yıldır ilkbahar aylarında başlayıp, yaz boyunca, neredeyse iki haftada bir, orada kamp düzenliyorum. Ayrıca belirtmek isterim ki; bölgeyle ilgili duyduğum hiçbir sorunu orada yaşamadım. Çok iyi işletmecileri var, bir dediğim iki olmuyor. Sahipleri ve çalışanlarının hepsi birbirinden tatlı insanlar ve onlarla çalıştığım için, kendimi şanslı hissediyorum.

Şimdi gelelim Eko Motel’de neler yapabileceğinize… Hiç bir şey yapmadan kocaman hamaklarında yatıp, su sesi eşiliğinde nehirde yüzen ördekleri izleseniz de sıkılmazsınız, ama gitmişken oranın tadını çıkarmak gerekir. En iyisi birkaç günlüğüne gidin, ilk gün dinlenin, çünkü yapılacak bir sürü aktivite var, enerjiye ihtiyacınız olacak… Tabii ki ilk başta rafting olmak üzere, macera parkı, jeep safari, bisiklet turu, balık avlama, kanyoning ve trekking.

Eğer yazımı okuyup, Eko Motel’e gelirseniz ve hafta sonuysa, ben de oralarda olabilirim. Etrafında bir sürü çocukla birlikte, oradan oraya koşan birini görürseniz, mutlaka gelin tanışalım. Bu arada, çok çocuk oluyormuş, ben kafa dinlemeye geliyorum derseniz, bu sene o da mümkün olacak, kamp yeri büyütülüyor. Aklınızda olsun…

 

http://www.ecofamilypark.com/